proč ne tampony a vložky z obchodu ?

proč ne tampony a vložky z obchodu ?

Zajímaly jste se někdy o to, z čeho jsou vyráběné vložky a tampony z drogerie

Běžně dostupné vložky a tampony jsou vyráběny především ze syntetických či polosyntetických materiálů (umělé hedvábí či viskóza), jejichž základem je celulóza. 

Vložky jsou také plné plastů, které pocházejí z ropy, obvykle zde najdeme polypropylen a polyetylen. Plasty navíc zajistí v intimních zónách vlhké prostředí, tudíž je to ideální zdroj pro množení bakterií, vzniku zánětů a vracejících se problémů tohoto typu.

Jsou bělené chlórem, čímž se z nich při používání vylučují tzv. dioxiny. Opakované vystavování se dioxinům zvyšuje riziko rakoviny. 

Tampóny a vložky- šokující pravda

Téměř všechny vložky a tampony jsou vyrobeny z odbarveného rajonu, bavlny nebo plastů. Jak moc jsou tyto látky bezpečné vevnitř nebo blízko Vaší vagíny?

Nemluvě o tom, že tyto produkty zanechávají ve Vaší vagině vlákna, která můžou způsobovat záněty nebo syndrom toxického šoku.

Tampony navíc absorbují přírodní tekutiny a bakterie, které vagína produkuje, aby zůstala čistá a zdravá.

Pojďme se zaměřit na materiál číslo 1, který se k výrobě tamponů a vložek používá, rajon. Rajon je látka, která se vyrábí z celulózních vláken. 

Ačkoli je celulóza přírodní, je potřeba ji nechat chemicky upravit, aby se přeměnila na rajon.

Během tohoto procesu se používá sirouhlík, kyselina sírová, chlor anebo hydroxid sodný. Vedlejší účinky z nadměrného používání rajonu zahrnují nevolnost, zvracení, bolesti hrudníku, bolesti hlavy a mnoho dalších.

Rajon se nenachází pouze v hygienických potřebách, ale také v oblečení.Dále je ve vložkách hodně plastů, které zabraňují průchodu vzduchu, a můžou tak zapříčinit různé infekce.

Navíc jsou ještě bělené za přítomnosti chloru, což ústí v produkci dioxinu, který je spojován s rakovinou prsu, endometriózou či oslabením imunitního systému.

Tiande naopak má vložky ze 100% bavlny, s různými druhy bylinek, které řeší bolestivou a silnou menstruaci, zkracuje dobu krvácení, řeší záněty, cysty a dokonce pomáhají i při léčbě neplodnosti.

Vložky tianDe 

U vložek tianDe je používáná bavlna ,dále výtažky z mořských řas a patentovaný koncentrát z bylinných výtažků

Vložky jsou napuštěny bylinami ,které harmonizuji celé tělo (byliny účinkuji přes naší sliznici po celém těle).

Jsou vyráběný nejmodernější technologií a bylinné směsi ,které jsou ve vložkách používány jsou složeny dle Tradiční Čínské medicíny a jsou patentovány.

Vložky tianDe obsahuji až 49 druhů bylin ,které jsou velmi účinné a pronikají přes sliznici ,krevní cestu až do vnitřních orgánu ženy ,kde působí a hojí ,také srovnají hladinu hormonů a napomáhají zmírňovat ženské potíže.

Víte o tom že od zdraví ženy se odvíjí všechno ?

Nepravidelná menstrauce

Silná a bolestivá menstruace

Premenstruační syndrom (PMS)

Výkyvy nálad

Přechod – menopauza / klimakterium 

Kvalita pleti

Hormonální systém ženy

Cysty ,myomy,gyn.nálezy